Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Novinky

28. 10. 2009

Zúčastnili jsme se jubilejního XX. ročníku závodu O pohár města Hluboké nad Vltavou pod záštitou starosty Ing. Tomáše Jirsy konaného dle ZZP1. Konkurencí nám bylo dalších 8 psů nejrůznějších plemen a vesměs z jiných brigád než je ta naše - JIHOČESKÁ. Poslušnost, která sestává pouze z překážek jsme zvládli na 89 bodů a samotné vyhledávání 3 osob ve dvou různých terénech (kdy nevíte, kolik osob se v jakém terénu nachází) nám přineslo 193 bodů, takže nakonec jsme se mohli radovat z VÍTĚZSTVÍ :)) jupíííí. Rokýsek je prostě ÚŽASŇÁK :)))))) A naše radost byla o to větší, že první dvě místa obsadili jediní dva závodníci z JČZBK (druhé místo Norýsek a Míša Svoboda). Máme velikananáskou radost a doufáme, že děláme radost i naší chovatelce Markétě ;))


18. 7. - 2. 8. 2009

Tak těhlech 14 dní byla pro nás opravdu makačka. V Přední Výtoni se konal týdenní kurz vodních prací a následoval týden výcviku na Spáleništi v rámci každoročního pořádání tábora pro výcvik záchranných psů. Výcvik to byl vskutku intenzivní - dopoledne, odpoledne vyhledávání v sutinách, plochách  hlavně cviky ve vodě, jako donášení lana, přitahování surfaře, plavání, náskoky do a výskoky z člunu s nebo bez aportování ať už volně plovoucích předmětů na hladině, pádel nebo pro psa viditelně odhazovaných předmětů. A aby toho nebylo málo a neplýtvalo se zbytečně časem, přišlo večer ještě na řadu i vyhledávání a označování mrtvých pachů. Unavení byli psi i psovodi, ale atmosféra byla úžasná, nálada veselá - parádní kolektiv jihočeské záchranné brigády, obrovské množství informací, zkušeností a rad a vůbec ochota k řešení nejrůznějších výcvikových problémů a k zvelebování celé spáleništní základny.

S Rokýskem jsme si na závěr celého soustředění udělali velkou radost, když během tří dnů jsme složili 3 ZKOUŠKY z výkonu:

-  30.8. RH-E - sutinovou variantu, kde Rokýno v 5 minutovém časovém limitu v imitovaném prostředí po výbuchu vyhledal  jednu zavalenou osobu, jedná se o vstupní zkoušku pro záchranné psy, po jejímž složení mohou psi pokračovat ve skládání jednotlivých zkoušek podle mezinárodního zkušebního řádu

-  31.8. RHW-A -  ve které se vyskytují specialitky, jako jízda psa na surfovém prkně, donesení lana vyčerpanému surfaři, přitažení o pomoc volajícího surfaře i s jeho prknem nebo distance jak jinak než k surfovým prknům a samosebou pejsek musí prokázat i zdatnost v plavání (100m), kde se hodnotí styl, technika atd.

 a 1.8. ZVP1 dle zkušebního řádu SZBK, kde jsou pro změnu cviky, jako přivolání psa ze člunu na břeh a nejrůznější varianty aportování; Rokýsek byl řádně unaven a do konce tábora si už zaslouženě užíval relaxace :))


29. - 31. 5. 2009

Tento víkend jsme se zúčastnili soustředění Jihočeské záchranné brigády kynologů na Spáleništi, jehož součástí bylo i konání zkoušek záchranné způsobilosti psů (ZZZ). Posuzovali zkušení rozhodčí Jarda Sedlák a Vlasta Viták. Počasí nám moc nepřálo, zkoušky jsme si odchodili v pěkném slejváku... Začínali jsme stopami v po pás vysoké trávě... Rokee jako vždy vystartoval jak torpédo, až se nám přesně uprostřed zamotala stopovací šňůra a místo deseti metrů vznikla mezi námi zhruba pětimetrová mezera s obrovitánským chuchvalcem.. achjo, nevalný začátek... poslušnost, překážky a dovednosti (jako průchod skupinkou lidí, mezi dvěma ohni a po nepříjemném materiálu nebo obouvání botičky a následné přenášení psa) už byly ale lepší, takže bod k bodu a dohromady nám to dalo 191 z 200 možných a jako jediní jsme tuto vstupní zkoušku složili na výbornou, čímž děkujeme Milence Kubové z hlubockého cvičáku, že nás soustavně připravovala, a doufáme, že jsme ji tímto výsledkem potěšili :))


21. 12. 2008

VYHRÁLI JSME VELKÝ VÁNOČNÍ ZÁVOD :)))

 

 

každoročně pořádaný na kynologickém cvičišti v Hluboké nad Vltavou. V tomhle závodě jde především o pobavení účastníků samotných a samozřejmě o hlavní výhru - živého kapra :)). Role rozhodčího se ujal Zdeněk Čmejrek. Soutěžilo se ve čtyřech disciplinách - chůze u nohy při skákání psovoda v pytli (což paničce moc nejde, a tak se Rokee rozhodl, že z onoho pytle paničce pomůže - začal ho pěkně cupovat...), dále aport, který ležel mezi dvěma miskami s buřtíky (to pro nás není problém - my nejradši míčky), pak klasika - přejít lávku, prolézt tunel a zalehnout a nakonec pro nás opravdu ta nejtěžší disciplina ze všech - přiběhnout na přivolání, mezi dvěma chlapíky, kteří si kopou balónem :)), no, to měl Rokee opravdu jiné zájmy než nějaké hloupé přiběhnutí k paničce... Jóó až když ten fotbalový míč čapnul a ukořistil, pak se mi s ním šel teprv pochlubit :))

  


 

22. 11. 2008

Dnes máme obrovitánskou radost. V Třeboni jsme složili zkoušku pracovní upotřebitelnosti prvního stupně (ZPU 1). Posuzovala paní rozhodčí Dana Havlová, která nás za náš výkon pěkně pochválila. Byla strašlivá zima, k tomu napadl první letošní sníh a Rokyho zajímala každá sněhová pidikulička, která odlítávala od bot. Stopu jsme šli prakticky v bílé tmě, jak chumelilo. Nicméně se pozitivně projevil náš každodenní trénink a všechno jsme úspěšně zmákli.

                    


 2. 11. 2008

Složili jsme zkoušku základní ovladatelnosti psa (ZOP).

     


27. 9. 2008

V Českých Budějovicích se tento víkend konala mezinárodní výstava psů. Posuzovala paní rozhodčí Ubrová. Rokee V1, CAC.

 


 

 

1. 8. 2008

Po fyzicky náročném týdnu stráveném na výcvikovém táboře v Rýzmburku s ostatníma běloušema jsme na výbornou složili zkoušku základní ovladatelnosti (ZZO).

    

 Počasí nám přálo, atmosféra byla super, sešla se spousta bezvadných lidí. Figurant Roman Pecár a další nás učili zákolady sportovního výcviku - stopičky, poslušnost a zejména kousačky, což Rokyho výrazným způsobem nadchlo - joo, chytat kořist, to je něco ... :)) takže nebyl problém během dvou dnů přejít z malého peška přímo na rukáv

 


 

8. 5. 2008

Dnes jsme se zúčastnili krajské výstavy v Hluboké nad Vltavou konané již tradičně na Loveckém zámečku. Rokee dostal výbornou a stal se krajským vítězem.  Pro mnohé možná nic extra, ale pro nás, které výstavy moc nebaví, docela úspěch, juchúú :))  

                                                                         

 

 

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek