Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
O nás

Vítejte ...

 

   

... na webových stránkách bílého švýcarského ovčáka CHEROKEE Taiena,

kde se dočtete informace o tomto plemeni, o tom, co je u nás nového a jak pesan roste, jak cvičíme nebo jak šprýmujeme.

Rokee se narodil za velkého třesku v doprovodu barevných světel na přelomu let 2006 a 2007 - přímo na Silvestra.

Jako malý pejsek byl strašně zvědavý a to mu mimochodem zůstalo až dodnes. Všude musel být první, všechno ho zajímalo. Za každým se okamžitě rozbíhal, aby do náležitě uvítal a oblízal. No, a když na něj k tomu někdo promluvil "ty seš ale krásnej pejsek", to si mohl tělo ukroutit a ocas uvrtět, jakou měl radost. Na začátku výcviku jsme sice museli překonat spoustu příkoří, jako učení se chodit na vodítku, klidně u nohy, nosit náhubek nebo samou radostí z lidí na ně neskákat atd., všechno se ale časem poddalo.

V rámci socializace jsme mimo jiné začali navštěvovat cvičák na Hluboké. Zprvu jsme chtěli nacvičit jenom základní poslušnost, ale Rokee byl od začátku zcela nadšený a taky hrozně šikovný - na cvičáku je to prostě úplně super, hned si všechno chtěl vyzkoušet, pomaloučku polehoučku začal hravě překonávat nejrůznější překážky, šplhat po žebřících, tryskem obíhat zástěny a štěkat za nimi na lidi, to je opravdu něco pro něj. Úplně nejradši na světě (samozřejmě po paničce a páníčkovi) má ale své barevné míčky, pro nás jsou tou nejlepší výcvikovou pomůckou. Celý den pro ně dokáže neúnavně běhat a ani na chvilku se mu neomrzí. Jeden čas je nosil jako dudlíky a usínal s nimi v tlamě. 

Hodně nám pomohla naše první účast na výcvikovém táboře pořádaném Klubem bílého ovčáka v České skalici, kde nám všichni zúčastnění dali spoustu rad, jak s tímhle plemenem zacházet a jak vůbec efektivně cvičit. No a protože byl Rokee pořád velmi šikovný, dospěli jsme k závěru, že by byla škoda s výcvikem dále nepokračovat. Najednou se sešel rok s rokem a my se zúčastnili prvních zkoušek výkonu - ZZO. Nervozita byla veliká, ale jakmile jsme vstoupili na plac, ani nevím, jak to všechno uběhlo - vlastně to bylo strašně rychlé a výsledek? Ten nás velice navnadil pokračovat - dostali jsme výbornou . Pak přišla ZOPka a za tři týdny ZPU1 a dnes už jsme si jistí, že se zkrátka budeme snažit makat. Přidali jsme se k Jihočeské záchranné brigádě kynologů, tak uvidíme, jak nám to tam půjde... trénujem a trénujem :)) 

 

 


TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek